Program filmového klubu

21.03.2024 20:00

Zóna zájmu

USA, 105 min., Režie: Jonathan Glazer
Rudolf, Hedwiga a jejich děti žijí ve velkém domě s krásnou, udržovanou zahradou. Každý den slaví společnou večeří, vzpomínají na milovanou Itálii, užívají si víkendové výlety k vodě a procházky s přáteli. Zpoza zdí jejich domova se však ozývají znepokojivé zvuky a občas něčí zoufalý křik. Rudolf Höss je totiž velitel koncentračního tábora v Osvětimi. Mrazivý snímek Jonathana Glazera o banalitě zla si díky svému výjimečnému zpracování odvezl Velkou cenu z festivalu v Cannes.
04.04.2024 20:00

Dokonalé dny

Japonsko/Německo, 123 min., Režie: Wim Wenders
Světoznámý režisér Wim Wenders (Nebe nad Berlínem) se vrací do kin s novým filmem Dokonalé dny. Tento návrat je triumfální. The Hollywood Reporter i Variety jej jednomyslně označují za Wendersův nejpovedenější hraný film za desítky let. Neuvěřitelně civilní výkon japonského herce Kódžiho Jakuša, který ztvárnil tokijského uklízeče toalet Hirajamu, ocenila porota v Cannes cenou pro nejlepšího herce. Poetický snímek o hledání krásy v každodenních maličkostech podpořený skvělým soundtrackem je také nominován na prestižní cenu Oscar v kategorii nejlepší cizojazyčný film.
25.04.2024 20:00

Panelstory aneb Jak se rodí sídliště

Československo, 96 min., Režie: Věra Chytilová
Před deseti lety zemřela jedna z nejlepších českých režisérek Věra Chytilová. Filmový klub si ji připomene projekcí barvité mozaiky příběhů z šedivých lidských králíkáren. Portrét nového sídliště natočený v roce 1979 nabízí vizi světa, jehož obyvatelé se nepotýkají jen s uniformitou, ošklivostí a vadami svých nových příbytků a s chybějící infrastrukturou, ale i s nevěrou, lží, nedůvěrou, nespolehlivostí a slabošstvím. Lví podíl na zajímavosti stylově neučesaného filmu, ústrojně propojujícího dokumentárnost se svébytnou stylizací, mají i kameraman Jaromír Šofr a střihač Jiří Brožek.
09.05.2024 20:00

Starý dub

Velká Británie, Francie, 100 min., Režie: Ken Loach
Starý dub je příběhem vesnice na severovýchodě Anglie, kde se zavřel důl a lidé se tu cítí odříznuti od zbytku světa. Hodně mladých lidí odešlo a kdysi prosperující a hrdá komunita se snaží udržet staré hodnoty. Roste však hněv, zášť a nedostatek naděje. Domy jsou tu levné a dostupné. Díky tomu je vesnice ideálním místem pro syrské uprchlíky, které Británie v posledních letech přijala. Jak budou Syřané přijati? A jaká bude budoucnost Starého dubu – poslední zbývající hospody ve vesnici? Novinka klasika britské kinematografie Kena Loache (Já Daniel Blake, Pardon, nezastihli jsme vás).

Kde promítáme?

Projekce probíhají v sedlčanském Kulturním domě Josefa Suka.
Filmový klub Sedlčany, z.s.
Pod Strojírnami 812, 264 01 Sedlčany
Kontaktní osoba: Hanka Konvalinková, e-mail: hankako@volny.cz
Předseda: Peter Sokol, e-mail: sokol.p@seznam.cz, 737 777 714

děkujeme našim partnerům