Program filmového klubu

12.10.2023 20:00

White Plastic Sky

Maďarsko/Slovensko, 111 min., Režie: Tibor Bánóczki a Sarolta Szabóová
Mimořádně krásná vize dystopické budoucnosti v animovaném snímku maďarské režisérské dvojice Tibor Bánóczki a Sarolta Szabóová. Budapešť, 2123. Tváří v tvář ubývajícím zdrojům může lidská rasa přežít pouze díky osudovému kompromisu: po dovršení 50 let je každý občan postupně přeměněn ve strom. Když Stefan zjistí, že se jeho milovaná žena Nora dobrovolně přihlásila k darování vlastního těla dávno před vymezeným věkem, vydává se na dobrodružnou cestu, aby ji zachránil za každou cenu.
26.10.2023 20:00

Katedrála

Slovensko, 87 min., Režie: Denis Dobrovoda
Píše se rok 1961 a 28letý Justo Gallego se rozhodne, že v malém městě na předměstí Madridu postaví katedrálu. Příštích 60 let svého života věnuje veškerý svůj čas a energii její stavbě. Zatímco ho všichni považují za blázna, Justo promění tento výstřední nápad ve skutečnost a vlastnoručně vybuduje katedrálu velikou jako Sagrada Família. Bez jakéhokoliv architektonického vzdělání se tak zapíše do dějin Španělska, kde grandiózní stavba vytvořená z recyklovaných materiálů stojí. Vizuálně strhující a divácky velmi vděčný dokument využívá mnoho archivních materiálů a plasticky zachycuje příběh nekonečné vůle a odhodlání.
02.11.2023 20:00

Hranice

Polsko/ Česko/Francie/Belgie, 147 min., Režie: Agnieszka Holland
Hranice je fiktivním příběhem, založeným na skutečných událostech. Prolínají se v něm tři úhly pohledu – z perspektivy uprchlíků, polských aktivistů a pohraničníků. Je příběhem lidí, kteří se nečekaně ocitají v mezní životní situaci. Každý z nich musí učinit rozhodnutí, které nenávratně změní nejen jejich životy…Nový film režisérky a scenáristky Agnieszky Holland je příběhem o tom, že každý z nás může být nečekaně postaven před morální dilemata a nucen volit mezi dobrem a zlem. Drama Hranice získalo nominaci na Zlatého lva na letošním Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách.
07.12.2023 20:00

Drvoštěp

Československo, 63 min., Režie: Karel Lamač
Český němý film režiséra Karla Lamače inspirovaný americkými dobrodružnými filmy uvádíme s hudebním doprovodem Dominika Sosnovce. Lovestory, penězokazecká dílna a ztracený medailonek spolu tvoří dechberoucí film. Dominik jej doprovodí elektroakusticky, ambientně. a abstraktně. Způsobem, který tehdejší tvůrci nemohli dohlédnout nebo si představit, protože ve své současné formě neexistoval.
21.12.2023 20:00

Zpívání v dešti

USA, 103 min., Režie: Stanley Donen, Gene Kelly
Filmový klub poprvé přichází s předvánočním promítáním - a půjde o klasiku se slavným Genem Kellym v hlavní roli. Zpívání v dešti je muzikálem, který díky svému unikátnímu rukopisu potěší nejen milovníky žánru. Dějová linka (odehrávající se v Hollywoodu během 20. let) uspokojí fanoušky romantických komedií, ale zároveň se vyhýbá klišé a přehnanému patosu. Snímek navíc navzdory svému stáří exceluje i po vizuální stránce. Přijďte si odpočinout od prosincového shonu k příjemnému filmu, který podpoří vaši sváteční náladu.

Kde promítáme?

Projekce probíhají v sedlčanském Kulturním domě Josefa Suka.
Filmový klub Sedlčany, z.s.
Pod Strojírnami 812, 264 01 Sedlčany
Kontaktní osoba: Hanka Konvalinková, e-mail: hankako@volny.cz
Předseda: Peter Sokol, e-mail: sokol.p@seznam.cz, 737 777 714

děkujeme našim partnerům