Program filmového klubu

04.04.2019 20:00

Soumrak

Maďarsko, Francie, 144 min., Režie: László Nemes
Po oscarovém zjevení v podobě Saulova syna přichází někdejší asistent Bély Tarra s dalším mimořádně vizuálně působivým snímkem. Film odehrávající se v Budapešti v létě roku 1913, kam přijíždí hledat práci i své kořeny dvacetiletá hlavní hrdinka, vypráví mimo jiné i o rozkladu rakousko-uherské říše a bezradnosti tehdejší smetánky v předvečer první velké války. Zejména je ale mysteriózním dramatem, jež vás pohltí svým výtvarným zpracováním a neuchopitelnou atmosférou prchavosti.
18.04.2019 20:00

Tísňové volání

Dánsko, 85 min., Režie: Gustav Möller
Po celou dobu napínavého severského thrilleru sledujeme jen a pouze policistu, který na tísňové lince zvedne telefon unesené ženy. Roztáčí se závod s časem, při kterém má jediný nástroj, jak ohrožené ženě pomoci – telefon. Zločin, který se postupně odkrývá, je však mnohem větší, než se na začátku mohlo zdát… Jedno je však jisté – představivost každého diváka bude celou dobu pracovat naplno a v Besedě pak zjistíte, že jste každý „viděl“ úplně jiný film. Film získal Cenu diváků na filmovém festivalu Sundance.
30.05.2019 20:00

Milenky starého kriminálníka

Československo, 106 min., Režie: Svatopluk Innemann
Němou komedii Milenky starého kriminálníka natočil Svatopluk Innemann (1896-1945), jeden z nejúspěšnějších a nejplodnějších českých komediografů. Podařilo se mu vytvořit zábavné dílo, opírající se o situační komiku a místy i o gagy či honičky jak z americké grotesky. V hlavní němé roli Vlasta Burian. A čeká vás originální projekce s živým hudebním doprovodem tria Uvěřitelno - (Jan Kovářík, Radek Melša, Šimon Bilina)
20.06.2019 20:00

Kolekce krátkých filmů

Sedlčany, cca 120 min., Režie: výběr Ondřej Kymla
O konec sezony se už tradičně postará Ondřej Kymla se svým výběrem studentských krátkých filmů. Nechte se opět překvapit, co vás čeká.

Kde promítáme?

Projekce probíhají v sedlčanském kině v Kulturním domě Josefa Suka.

Chystá se:

Oslavy 20 let filmového klubu

3. - 4. května 2019

Hlasujte o filmech zde: https://www.facebook.com/groups/filmacsedlcany/ Filmový klub Sedlčany, z.s.
Pod Strojírnami 812, 264 01 Sedlčany
Kontaktní osoba: Hanka Konvalinková, e-mail: hankako@volny.cz

děkujeme našim partnerům