Program filmového klubu

20.10.2018 12:00

Sedlčanská filmová školka

, min., Režie:
Přehlídka filmů pro malé diváky zaměřená na starší snímky, které ačkoli stojí za vidění, nejsou na plátně kin k vidění tak často. Pátý ročník se uskuteční v Sedlčanech ve dnech 20. - 21. října 2018. Program: https://www.facebook.com/sedlcanskafilmovaskolka/
21.10.2018 12:01

Sedlčanská filmová školka

, min., Režie:
Přehlídka filmů pro malé diváky zaměřená na starší snímky, které ačkoli stojí za vidění, nejsou na plátně kin k vidění tak často. Pátý ročník se uskuteční v Sedlčanech ve dnech 20. - 21. října 2018. Program: https://www.facebook.com/sedlcanskafilmovaskolka/
25.10.2018 20:00

Podoby Česko(slovenska) v česko(slovenském) filmu

, min., Režie: výběr Jaroslav Pinkas
Komentované pásmo filmových ukázek pečlivě vybraných Jaroslavem Pinkasem historikem z Ústavu pro studium totalitních režimů a velkým milovníkem československých filmů a seriálů. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost porozumět tomu, jak se obraz státu měnil s měnícími se režimy. Čekají vás ukázky k zamyšlení, k smíchu a někdy i k pláči.
08.11.2018 20:00

Zabitá neděle

Československo, 78 min., Režie: Drahomíra Vihanová
Hraný debut neprávem opomíjené české režisérky Drahomíry Vihanové čekal na své uvedení dvacet let. Komorní příběh armádního důstojníka v malém městě během jedné letní neděle natočila Vihanová s důrazem na atmosféru a evokaci pocitu marnosti a banality okamžiků neužitečného, promarněného života. Přijďte si vychutnat další rozměr české nové vlny.
22.11.2018 20:00

Odnikud

Německo, 106 min., Režie: Fatih Akin
Život Katji se otřese v základech, když při bombovém útoku přichází o syna a manžela. Rodina a přátelé se jí snaží být v těžkých chvílích oporou, Katja ovšem nemůže jít dál s vědomím, že vrazi její rodiny chodí beztrestně po svobodě. V hlavní roli thrilleru Fatiha Akina o pomstě a spravedlnosti exceluje Diane Kruger, v hlavní soutěži festivalu v Cannes oceněná za nejlepší ženský herecký výkon.
06.12.2018 20:00

Podzimní sonáta

Francie, Německo, Švédsko, 99 min., Režie: Ingmar Bergman
Jediný film, na kterém spolupracovali Ingrid Bergman a Ingmar Bergman. Podzimní sonáta, oceněna Zlatým glóbem za nejlepší film (1979), je dalším potvrzením mistrovské Bergmanovy režie a zároveň hereckým koncertem Liv Ullman a Ingrid Bergman. Eva, bývalá manželka venkovského pastora, pozve na návštěvu svoji matku, světoznámou klavíristku Charlotte, se kterou se již léta neviděly. Namísto láskyplného a přátelského setkání však na povrch vyplouvají hluboko ukryté křivdy a rozpory.
20.12.2018 20:00

Léto

Rusko, 126 min., Režie: Kirill Serebrennikov
Leningrad, začátek osmdesátých let. Neoficiální hudební scénou hýbají místní následovníci Lou Reeda, Iggyho Popa, Bowieho nebo Talking Heads. Patří k nim i mladý Viktor. Když se setká se svým idolem Mikem a jeho krásnou ženou Natašou, začíná léto plné hudby, přátelství a zakázané lásky. Film o začátcích skutečných kultovních kapel Kino a Zoopark měl premiéru v hlavní soutěži festivalu v Cannes.

Kde promítáme?

Projekce probíhají v sedlčanském kině v Kulturním domě Josefa Suka.

Sedlčanská filmová školka 20. - 21. 10. 2018

Program: https://www.facebook.com/sedlcanskafilmovaskolka/


 Filmový klub Sedlčany, z.s.
Pod Strojírnami 812, 264 01 Sedlčany
Kontaktní osoba: Hanka Konvalinková, e-mail: hankako@volny.cz

děkujeme našim partnerům