Program filmového klubu

27.02.2020 20:00

Studená válka

Polsko, 89 min., Režie: Pawel Pawlikowski
V období budování stalinského Polska, ale také moderní západní Evropy se odehrává příběh velké osudové lásky zpěvačky Zuly a skladatele Wiktora. Nedokážou žít spolu, ale zároveň se fatálně přitahují a nevydrží být bez sebe. V kulisách Varšavy, Berlína a Paříže zní jazzová a folklorní hudba a Zula s Wiktorem rozehrávají nádhernou, ale hořkou baladu, svoji vlastní studenou válku. Kunderovsky laděným milostným eposem navazuje Pawel Pawlikowski na úspěch oscarové Idy. Za dílo nabité elektrizující hudbou i obrazovou krásou byl na festivalu v Cannes odměněn Cenou za nejlepší režii.
05.03.2020 20:00

Pardon, nezastihli jsme vás

Velká Británie, Belgie, Francie, 100 min., Režie: Ken Loach
Rodina Turnerových se pohybuje na samotné hraně chudoby. Nejmenší finanční výkyv může znamenat katastrofu. Aby svoje blízké zajistil, rozhodne se otec Ricky zapojit do kurýrní franšízy. Je zvyklý tvrdě pracovat a připravený nést veškerou zodpovědnost. Jenže namísto slíbené svobody zabředává do sítě predátorských praktik a zoufalý boj o finanční přežití pomalu rozkládá soudržnost rodiny. Po vítězném filmu z Cannes Já, Daniel Blake (2016) pokračuje tvůrčí duo Loach-Laverty v empatické linii příběhů obyčejných lidí, kteří se snaží udržet alespoň zdání důstojnosti na společenském okraji.
19.03.2020 20:00

Nico, 1988

Belgie, Itálie, 93 min., Režie: Susanna Nicchiarelli
Nico, 1988 je road movie věnovanou posledním letům života Christy Päffgenové známé pod uměleckým jménem Nico. Film odehrávající se mezi Paříží, Prahou, Norimberkem a Manchestrem popisuje sólovou uměleckou dráhu hudební ikony, Warholovy múzy, zpěvačky Velvet Underground a legendárně krásné ženy. Jedná se o příběh posledních turné Nico a její kapely, která ji doprovázela po Evropě v osmdesátých letech minulého století. Během těchto let tato „kněžka temnoty“ znovu našla samu sebe, zbavila se tíhy svojí krásy a našla cestu ke svému zapomenutému synovi.
09.04.2020 20:00

Bílý ráj

Československo, 70 min., Režie: Karel Lamač
PO NECELÉM ROCE VÁS OPĚT ČEKÁ PROJEKCE NĚMÉHO SNÍMKU S ORIGINÁLNÍM HUDEBNÍM DOPROVODEM tria Uvěřitelno - (Jan Mára, Radek Melša, Šimon Bilina)! Tentokrát doprovodí melodrama Bílý ráj. Pod filmem je podepsaný jeden z nejvýraznějších tvůrčích týmů v počátcích československé kinematografie, který tvořil režisér a herec Karel Lamač s kameramanem Ottou Hellerem a herečkou Anny Ondrákovou​. Hrdinkou snímku je sirota Nina, do jejíhož života zasáhne uprchlý vězeň, který chce naposledy navštívit umírající matku.
07.05.2020 20:00

Pásmo krátkých filmů

, 120 min., Režie: výběr Ondřej Kymla
Již tradiční pásmo krátkých filmů, o které se opět postará Ondřej Kymla. Nechte se překvapit, co vás čeká.
11.06.2020 20:00

Ať žije republika

Československo, 132 min., Režie: Karel Kachyňa
Trpká mozaika líčí konec druhé světové války na moravském venkově očima malého kluka. Jednoduchou zápletku obestírá předivo vzpomínek, představ a snů. Lyrické i syrové obrazy ukazují ústrky, jež Olin zažívá od svých vrstevníků, jeho nevraživost vůči surovému otci i jeho lásku k matce. Snímek Ať žije republika je výsledkem šťastné spolupráce režiséra Karla Kachyni a scenáristy Jana Procházky. Zásadní podíl na strhující vizuální stránce filmu má i kameraman Jaromír Šofr, který filmem v rámci celovečerního formátu debutoval. SNÍMEK UVÁDÍME ZA ÚČASTI KAMERANA JAROMÍRA ŠOFRA.

Kde promítáme?

Projekce probíhají v sedlčanském Kulturním domě Josefa Suka.
Filmový klub Sedlčany, z.s.
Pod Strojírnami 812, 264 01 Sedlčany
Kontaktní osoba: Hanka Konvalinková, e-mail: hankako@volny.cz

děkujeme našim partnerům